Рецепт грецьких чебуреків від Тамари Василівни

Тісто замішується на молоці. Муку треба просіяти. Додасться тільки сіль та соняшникова олія. Тісто повинно бути дещо твердішим, ніж на вареники. Фарш бажано із напівжирної свинини, можна також додати індюшине філе. Ріпчаста цибуля 1/3 фаршу, робить начинку соковитою. Фарш розвести теплою кип’яченою водою, можна додати трохи кефіру. Додати сіль та перець за смаком. Фарш повинен бути за консистенцією густої сметани.

Замісити круте тісто, поставити на півгодини щоби воно настоялося, накривши чистим сухим рушником. Потім розрізати на невеличкі шматочки, розкотати їх скалкою товщиною 2-3 мм діамером по формі округлих млинців, скласти їх стопкою, пересипаючи мукою, щоб не позліпалися. Сонячникову олію налити в спеціальний казан, бажано з округлим дном, на 3-4 пальці глибиною, добре розігріти, і починати смажити на ньому чебуреки. На одну половину округлого млинця накладаємо фарш, розрівнюємо його, потім накриваємо другою половиною, трохи притоптуємо, щоб видалити повітря і заліплюємо край спеціальним каточком, або порцеляновою маленькою тарілочкою. Одразу ж обережно кладемо в гарачу олію. Смажимо з обох сторін до появи рум’яної  скоринки з пухирцями.

Їсти чебуреки бажано одразу, запиваючі айраном, кефіром, або ряжанкою. Їдять чебуреки зазвичай руками, тримаючи чебурек вертикально, щоб сік збирався в нижньому куті чебурека.

Це самодостатня їжа, яка не потребує якихось додаткових страв. Можна, мабуть приготувати до них ще Грецький салат.

Смачного!